Talvine Narva — Jõesuu tervitas noori poeete

Talvine Narva — Jõesuu tervitas noori poeete

Seitsmendast kuni kaheksanda detsembrini käesoleval aastal toimus Narva — Jõesuus, Narva — Jõesuu SPA & Sanatooriumis, Ida — Virumaa poeesia festival. 40 luulehuvilist koolinoort üle kogu Virumaa tutvusid poeetide ja poeesia maailmaga Integratsiooni Sihtasutuse toel.

Festivali viis läbi MTÜ Kaasmaalaste ühendus Minu Virumaa, mis kuulub rahvusvähemuste katusorganisatsiooni Eesti Mitmekultuurilise Assotsiatsiooni koosseisu. Ida — Virumaa poeete esindasid Narva — Jõesuus Vlad Sumarok ja Anne Lassikov. Poetess Iida Kaare — Tuul demonstreeris koolinoortele võrokeelset luulet. Andrei Kuzitškini juhendamisel tutvusid noored poeedid Igor Severjanini, Ida — Virumaal, Toilas, aastakümneid elanud suure vene poeedi loomingu ja Eesti sidemetega.
Retked minevikku pakkusid ka avastamisrõõmu, sest esmakordselt Eesti ja Venemaa Severjanini retseptsioonis räägiti Severjanini järeltulijatest, tema eesti juurtega pojast, lastelastest ja juba ka lastelaste järeltulijatest, kes elavad Rootsis. Noored poeedid tegelesid ka omapoolsete eesti — vene ja vene — eesti luuletõlgetega, panid luulesalmid muusikasse. Kaks päeva kõlas ka noorte poeetide omalooming.

«Integratsiooni Sihtasutus toetas rõõmuga koolilastele läbiviidavat Ida — Virumaa poeesia festivali, mis tutvustab noormeestele ja neidudele Ida — Virumaal elavate poeetidega ning vene ja eesti poeesia suurtähtedega, kes Ida — Virumaal elanud. Ootamatuseks ehk oli see, kui suurt huvi tunti koolinoorte seas poeesiafestivali vastu. See näitas, et sellistest üritustest on puudus. Üritustest, kus noored saavad end näidata, demonstreerida oma loomingut samaealistele. Meile on väga tähtis, et selliste projektide raames saame me populariseerida esticat Ida — Virumaa koolinoorte seas, kes totaalses enamuses on venekeelsed. Meile on kavas lähiajal uus üritus, loodame samasugusele edule, » märkis filosoofiadoktor Aleksandr Apolinsky, Eesti Mitmekultuurilise Assotsiatsiooni esimees

Lisa informatsioon tel. 5016655Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *